Smells Like Spells

Kodėl sojų vaškas?

Sojų vaškas

Kurdami rankų darbo runų žvakes su natūraliais eteriniais aliejais, runų ženklais bei magiškais kvapais labai didelę dėmesio dalį skyrėme žaliavų atrankai bei parinkimui. Niekam nėra paslaptis, jog žvakėje svarbiausia: vaškas ir dagtis. Plačiai paplitęs parafinas pastaruoju metu susilaukė milžiniškos mokslininkų ir ekologų kritikos. Degdamos tokios žvakės išskiria ne tik natūraliai susidarančius degimo metu cheminius produktus, tačiau skleidžia iš pašalines chemines medžiagas. Ar žinojote, jog parafinas yra paskutinis naftos perdirbimo grandyje gaunamas produktas? Net asfaltas gaminamas iš kokybiškesnės žaliavos.

JAV Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) patvirtino, jog deginama parafino žvakė skleidžia suodžius, su kuriais į orą yra išmetamas nedidelis, tačiau kenksmingas kiekis toksinų tokių, kaip benzolas ir toluolas. Šios nuodingos medžiagos yra pripažintos žmogui pavojingais kancerogenais, kurių dažnas ir gausus vartojimas gali sukelti įvairius sveikatos pažeidimus. Iš viso parafine yra atrasta keliolika toksinių medžiagų, kurios patenka į vėžinius susirgimus ir apsigimimus sukeliančių medžiagų sąrašą. Tačiau kol bus nuosekliai ištirtas parafino sukeliamas trumpalaikis ir ilgalaikis poveikis sveikatai milijonai žmonių savo namuose degins neaiškias pasekmes sveikatai turinčias žvakes, o jų gamintojai džiaugiasi pelnais – parafino žvakių savikaina tesiekia centus.

Dažnai žvakės gaminamos pasikliaujant į pagalbą dar ir įvairiausius skirtingos kilmės priedus, kurie vienaip ar kitaip gerina žvakės degimo kokybę. Pvz. Stearino rūgštis yra pavojinga riebalinė cheminė medžiaga (gyvūnų taukų ir kai kurių augalinių riebalų mišinys) dedama į parafino žvakes, kad padidintų žvakės degimo temperatūrą ir prailgintų degimo laiką. „Vybar“ – tai polimerinė medžiaga pastaruoju metu dažnai naudojama kaip stearino rūgšties pakaitalas. Be to, kad prailgina žvakės degimo laiką, ši medžiaga suteikia spalvoms ryškumo ir padeda „sulaikyti“ kvapniuosius aliejus vaške. Įvairios mikrokristalinės medžiagos, išgaunamos iš naftos, yra maišomos į žvakių sudėtį siekiant suteikti blizgesio, pagerinti spalvos vientisumą ir pan.

Mes rankų darbo žvakėms gaminti naudojame:

Natūralų ir ekologišką sojų vašką, Sojų pupelių vaškas – natūralus produktas, pagamintas iš sojų pupelių ir kruopščiai atrinktų augalinių aliejų. Jo sudėtyje nėra toksinų ir genetiškai modifikuotų medžiagų. Sojų pupelės yra greitai atsinaujinantis gamtinis išteklis, nedarantis jokios žalos aplinkai. Sojų vaškas:

  • degdamas neišskiria pašalinių nuodingų cheminių junginių;
  • dega dvigubai ilgiau nei įprastos žvakės;
  • sojų vaškas nepalieka dėmių, išsiliejęs sojų vaškas lengvai nuvalomas;
  • neįkaista, vaškas dega žemesnėje temperatūroje nei parafinas;
  • perduoda daugiau kvapo dėl žemos lydymosi temperatūros, kuri leidžia greičiau pasklisti aromatui;
  • sertifikuotas OU Kosher agentūros – košerinis;

Medžio dagtį ar lino ir medvilnės pintus dagčius;

Ir tik natūralius eterinius aliejus arba Tarptautinės kvepalų asociacijos (IFRA) standartus atitinkančius, patvirtintus saugos lapus turinčius kvapus, kurie reiškia, kad kvapai naudojami mūsų žvakių gamyboje yra ištirti IFRA organizacijos ir yra praėję saugumo testus.

Nuoširdžiai Jūsų,

SMELLS LIKE SPELLS komanda

Pasidalinkite savo mintimis